1975 yılında ZİYA HALİS ve FİKRET ÖZDEMİR'İN şahsi ortaklığı ile proje, mimarlık ve inşaat-taahhüt işlerini yapmak üzere faaliyete geçmiştir. Bu tarihten itibaren, konut ve alt yapı ile ilgili bir çok iş taahhüt edilmiş ve başarı ile tamamlanarak hizmete sunulmuştur. 1986 yılından itibaren ZİYA HALİS ve FİKRET ÖZDEMİR şahsi ortaklığı, sermaye şirketine dönüştürülmüş ve bu tarihten itibaren KONUR İNŞAAT VE TİCARET LTD. ŞTİ adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

KONUR İNŞAAT'ın faaliyet alanları içinde;

  • Toplu konut ve kent inşaatları,

  • Prestijli lüks bina inşaatları,

  • Otoyol, köprü, baraj ve sulama gibi alt yapı inşaatları,

  • Turizm tesisleri inşası ve işletmeciliği,

  • Dağ evleri, yazlık villa, restorasyon inşaatları bulunmaktadır.

    Grubumuzun ilk yan şirketi olan PELİT İNŞAAT VE TİCARET LTD ŞTİ. faaliyetlerimizin İstanbul ayağını yürütmektedir. PELİT İNŞAAT, İstanbul'da üstlenilen altyapı ve lüks bina inşaatlarının yanı sıra Gömeç Burhaniye de kurulacak olan Şarap üretim tesislerini 2011 yılı içerisinde hayata geçirecektir.

    Turizm yatırımlarına yönelik 1998 yılında kurulan KONURKALE TURİZM İNŞAAT AŞ'nin misyonu Turizm işletmeciliği yapmak, yurtiçi veya yurtdışı turizm sahaları almak, bu alanlarda tesisler kurmak ve kurulmuş tesislerin işletmesini üstlenmektir. KONURKALE'nin ilk projesi Antalya Demre sahil beldesinde 2009 yılında temelini atacağı 5 yıldızlı turistik tesislerdir.

    Globalleşmenin hızla ilerlediği bu zamanda dünyaya açılışımızı hızlandırmak, çağımızın bilgi ve teknolojik değişimlerine ayak uydurmak, firmamızın ve ülkemizin bu değişimde yer almasını sağlamak ve rekabetçi yönetim tarzıyla, yurt içinde ve yurt dışında, kısaca uluslararası standartlarda başarıyı sağlamak ana hedefimizdir.

    Kısacası Grubumuz 30 yılı aşan bir süre zarfında, başta inşaat ve turizm alanında olmak üzere uluslar arası standartlarda gerçekleştirdiği projelerle Türkiye'nin yüzünü aydınlatan kuruluşlardan biri olarak önemli eserlere imzasını atmış ve atmaktadır.