5 Yıldızlı Otel İnşaatı

Antalya Demre ( Kale) Kıyı Bandı Turizm Merkezi Taşdibi Burnu Mevkii'nde 48.640,73 m2 lik sahada olup 726 yataklı 5 yıldızlı tatil köyü veya 5 yıldızlı oteldir. Tesis, Turizm Bakanlığı'nın 5 yıldızlı oteller veya 5 yıldızlı tatil köyleri ile ilgili teknik şartnamelerine uygun olarak inşa edilip tefrişi sağlanarak işletmeye açılması planlanmaktadır.

Demre'de 115 hektar alana 'turizm yaşam alanı' kurulması planlanan tesis; sokakları, cafeleri, restoranları, villaları, apart otelleri ve beş yıldızlı otelleri ile bir yaşam alanını oluşturmayı planlamaktadır. Her turistin üç dikili ağacı olacağı, farklı ve bugüne kadar uygulanmamış benzersiz bir projedir. Gençlerbirliği Kulübü'nün Başkanı İlhan Cavcav'ın da aralarında bulunduğu grup Demre Turizm Yatırımcıları Birliği ile ortak hareket ediyor.

*Demre Kıyı Bandı Turizm Merkezi Krokisi için tıklayınız.

DETUYAB

Demre Turizmciler Yatırım Birliği

DETUYAB 1998 yılında turizmi geliştirmek ve kalkındırmak amacı ile 8 ortak tarafından kurulmuştur.

Ortaklar;

  • Aydeniz İnşaat

  • Taşdibi Turizm İnş. A.Ş

  • Ankara Un Sanayi A.Ş

  • Konurkale Turizm İnşaat

  • Köseoğulları A.Ş

  • Amisos Turizm İnş. San. Tic. A.Ş

  • Özel Büyük Kolej

  • Caner İnşaat

DETUYAB, inşaat sektörü kapsamında ortaklarının ihtiyacı olan, bölge ile ilgili her türlü altyapı, üstyapı, projelendirme ve işletme faaliyeti yapmak ve bu konudaki müteahhitlik ile müşavirlik hizmetlerini yürütmektedir.

DEMRE

Antalya' dan Batı'ya doğru giderken Akdeniz' in mavi ve yeşilinin muhteşem uyumu içindeki Demre ile karşılaşırız. Sizi kendine hayran bırakan bu şehir yaz mevsiminde olduğu kadar yılsonu yaklaşırken de ziyaretçi akınına uğruyor. Bunun nedeni ise; ilçedeki tarihi St. Nikolaus Kilisesi ve bahçesindeki Noel Baba heykeli. Türkiye'nin doğal güzellikleri, tarihi eserleri, pırıl pırıl denizi ve seracılığın odak noktası Demre, Kekova Körfezi'ne en yakın çıkış kapısı konumunda. Toros dağları eteklerinde ve Akdeniz'in turkuaz renkli denizi arasında yer alan Demre, bahar aylarında limon ve portakal çiçeklerinin mis gibi kokularıyla, yerli yabancı tüm turistleri büyülüyor. Likya medeniyetinin izlerini taşıyan kentte; çocukların, denizlerin ve gezginlerin koruyucusu sayılan St. Nikolaus Kilisesi, en önemli ziyaret yeri olarak kabul ediliyor. Bu nedenle de yurt dışından gelen katılımcılarla her yıl çeşitli etkinliklere sahne oluyor.

Antik kentlere meraklı olanlar, Çayağzı yolundaki Andriake ören yerinde bir gezi yapabilirler. Demre'nin sahili ve Çayağzı'nın (Demre-Myrus) denize döküldüğü deltanın 1 km uzunluğundaki kumsalı caretta carettalara evsahipliği yaparken; Andriake, antik çağda Myra'nın Akdeniz'e açılan önemli bir liman kenti olarak ziyaretçileri konuk ediyor. Yöredeki bir başka gezi yeri de, Likyalılar'ın önemli kenti olan Myra. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan ve bugünkü kent merkezine 1.5 kilometre uzaklıkta olan Myra, antik tiyatro ve kaya mezarlarıyla ünlü olup kentin kapısında turistler için deve turları düzenliyor. Andriake harabeleri, Çayağzı yolundaki kaplıcanın suyunun şifalı olduğuna ve birer haftalık kürlerle bazı mide hastalıklarına ve cilt yaralarına iyi geldiğine inanılıyor.

Antalya'nın batısında Finike ile Kaş ilçeleri arasında yer alan Demre, Antalya'ya 147 km uzaklıkta. Bitmesini istemeyeceğiniz güzelliklerle dolu geniş asfalt yolla ulaşılan Demre'ye çam ağaçları arasından Kaş yönünden geliş ise bir başka keyif.